İBYS ve ISG süreçlerinin dijitalleşmesi neler getiriyor?

En son güncellendiği tarih: 15 Nis 2020

İş Sağlığı ve Güvenliği Bilgi Yönetim Sistemi(IBYS) yani ISG süreçlerinin dijitalleşmesi ile özel entegratörler aracılığıyla toplanacak verilerle birçok kritik alanda çalışmalar başlayabilecek. Şirketlerin ISG süreçlerini daha kolay ve güvenli bir şekilde yönetmesi öncelikli amaçlardan biri. Bir başka önemli çalışma ise risk faktörlerinin belirlenmesi ve engellenmesine yönelik çözümlerin geliştirilmesi olarak ifade edilebilir. Bunların yanı sıra işyeri bilgilerinin tek bir merkezde ve anlık olarak toplanması, sağlık gözetimlerinin sistematik bir şekilde yapılmasına da olanak sağlayacaktır. Böylece toplanacak büyük verinin analizi sayesinde iş sağlığı ve güvenliği alanında gerek takip gerekse uyarı sistemleri geliştirilebilecek, risklerin erken teşhisine yönelik stratejiler geliştirilebilecek.

e-Reçete ve zorunlu eğitim verileri mükellefler tarafından bakanlıklara gönderilmeye başlandı. İşe giriş ve periyodik muayene ile tehlikeli kaynaklarının analizi bakanlık tarafından yayımlanan İBYS eylem planına göre gönderilmesi talep edilecek diğer başlıklar. Devam eden süreçte ise tüm İSG verilerinin İBYS kapsamında gönderilmeye başlanması planlanıyor.. Şirketlerin bir çalışanı işe almasından itibaren başlayan iş sağlığı ve güvenliğine ilişkin süreçlerin uçtan uca yönetilmesi de bu anlamda daha kıymetli ve şirketlerin hayatını kolaylaştırır hale geliyor.

Şirketlerin bir çalışanı işe almasından itibaren başlayan iş sağlığı ve güvenliğine ilişkin süreçlerin uçtan uca yönetilmesi de bu anlamda daha kıymetli ve şirketlerin hayatını kolaylaştırır hale geliyor.


İSG yazılımlarının şirketlere faydaları nelerdir?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş eLogo ISG gibi bir özel entegratör ile çalışılmasının işletmelere sağlayacağı faydaları da özetleyelim. İSG süreçlerinin dijitalleşmesi ile öncelikle zaman ve işgücü maliyetlerinde avantaj sağlanabilir. Çok yönlü maliyet avantajlarının yanı sıra şirketler İSG verilerinin kaybolma riskini de ortadan kaldırmış olur. Özel entegratörler aracılığı ile kullanılacak İSG yazılımlarının alarm mekanizmaları sayesinde İSG süreçleri daha kolay takip edilebilir, kontroller daha rahat yönetilebilir. Dijitalleşmenin şirketlere en önemli faydası ise süreçlerin kolaylaşması sayesinde verimlilik artışı olarak ifade edilebilir.

Neden eLogo İSG?

İş sağlığı ve güvenliği süreçlerinizi eLogo ISG çözümü ile yöneterek işinizi güvenli bir şekilde kolaylaştırabilirsiniz. Yasal mevzuatlar kapsamında ve sektör ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilen eLogo İSG ile, konu hakkındaki tüm sorularınız ile ilgili anında destek alarak, tüm sorunlarınızı anında çözüme kavuşturabilirsiniz. Bunun yanı sıra ilgili bakanlığa gönderilen veriler elektronik belge niteliği taşıdığından 10 yıl saklanmak zorunda olduğunu ve eLogo’nun bu saklamayı sizin adınıza ücretsiz olarak yaptığını hatırlatalım. eLogo ISG’yi dilerseniz cloud, dilerseniz de kendi lokal sunucularınızdan kullanabileceğiniz gibi, e-Reçete özelliği ile reçetelerinizi kolaylıkla hazırlayıp gönderebilirsiniz.


Siz de eLogo ISG’nin avantajlarından faydalanmak veya daha fazla bilgi almak için eLogo ISG sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

3 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Ba ve Bs Formlarının Bildirimi

Ba / Bs FORMLARI İLE BİLDİRİM Bilanço esasına göre defter tutan mükelleflerin bir kişi veya kurumdan (KDV hariç) 5.000 TL ve üzerindeki - Mal ve/veya hizmet alımlarını Mal ve Hizmet Alımlarına İlişkin

 

Abonelik Formu

0 850 808 28 81

23 Nisan Mahallesi Ata Bulvarı Guzell Tower İş Merkezi K : 7 D : 26 Nilüfer / Bursa

  • Instagram
  • LinkedIn
  • Facebook

İyibir Yazılım bir İyibir Grup İştirakidir | © 2018 İyibir Yazılım Ltd. Şti. Tüm hakları saklıdır.